«

»

Introductie buurtbus Denekamp – Nordhorn

Sinds deze zomer is er door een internationaal samenwerkingsverband een grensoverschrijdende buurtbusverbinding tot stand gekomen. De nieuwe route tussen Denekamp en Nordhorn rijdt onder lijn 4 op werkdagen. Vanwege het beperkt aantal vrijwilligers rijdt de bus alleen in de ochtend en in de late middag. Mochten zich meer vrijwilligers aanmelden, dan kan de bus in de toekomst ook daartussen rijden.

ROCOV Twente heeft lange tijd de wens uitgesproken voor deze verbinding, omdat er steeds vaker over de grens wordt gekeken en de verbinding met Nordhorn een essentiële schakel. Nordhorn een stad van formaat net over de grens en daarmee interessant. Daarnaast rijdt de bus door Noord-Deurningen dat daardoor ontsloten wordt met openbaar vervoer.

De exacte dienstregeling is helaas nog niet verwerkt in Nederlandse reisplanners en bij Syntus, maar ziet er als volgt uit op werkdagen:
Vanaf Denekamp Centrum/Eurowerft zijn de vertrektijden op het halve uur tussen 7:30 en 10:30 uur en ‘s middags tussen 15:30 en 18:30 uur. De voorbeeldrit van 7:30 uur wordt hier getoond:

Dienstregeling

Denekamp
– Centrum/Eurowerft 7:30
– Churchillstraat* 7:33
Noord Deurningen 7:37
Grens/Grenze 7:39
Nordhorn
– GIP/Euregiostraße 7:41
– Südfriedhof 7:42
– Hannoverstraße 7:43
– Berufsschulzentrum 7:44
– Bahnhof 7:46
– Rathaus 7:47
– Europaplatz 7:48
– Firnhaberstraße 7:49
– ZOB = Zentralen Omnibussbahnhof (busstation nabij centrum) 7:50 (aankomsttijd)

* Overstap vanuit Enschede/Oldenzaal op halte Churchillstraat (Vertrek Enschede 6:43 en Oldenzaal 7:09)

Vanaf Nordhorn ZOB zijn de vertrektijden op het hele uur tussen 7:00 en 10:00 uur en ‘s middags tussen 15:00 en 18:00 uur. Voorbeeldrit van 7:00 uur wordt hier getoond:

Nordhorn
– ZOB = Zentralen Omnibussbahnhof (busstation nabij centrum) 7:00
– Firnhaberstraße 7:01
– Europaplatz 7:02
– Rathaus 7:03
– Bahhof 7:05
– Berufsschulzentrum 7:07
– Hannoverstraße 7:08
– Südfriedhof 7:09
– GIP/Euregiostraße 7:10
Grens/Grenze 7:12
Noord Deurningen 7:15
Denekamp
– Onder de Linden* 7:18
– Centrum/Eurowerft 7:20 (aankomsttijd)

* Aansluiting richting Oldenzaal/Enschede bij halte Denekamp Onder de Linden (vertrek 7:31)

De ritten worden uitgevoerd in een 8-persoonsbus. ROCOV Twente hoopt dat in de toekomst de bus ook op zaterdagen zouden kunnen rijden. Op die dagen komen veel Duitsers naar Enschede voor de markt en het winkelaanbod. Helaas hebben reizigers vanuit Nordhorn op zaterdagen nu nog geen redelijke reismogelijkheid met openbaar vervoer.

2 reacties

  1. Suzanne

    Volgens Syntus is deze lijn nog niet gestart. Maar precies weet hun infonummer het niet. 9292 heeft nog nooit van Nordhorn gehoord en weet niet in welk werelddeel Twente ligt.

  2. Jacky

    Geweldig dat die buslijn is gekomen maar belachelijk dat je ‘s ochtens om 7 uur niet bij de bushalte in Nordhorn wordt gezien en de bus rijdt gewoon langs je heen. Neem de passagiers dan ook mee. Gebeurd dit vaker?

Geef een reactie